Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

zsp01myslowice@gmail.com

Akcje charytatywne

"Uśmiechnięta paczka"

Nasza szkoła dołączyła do akcji: "Uśmiechnięta paczka", organizowanej przez mysłowicką fundację 2xkochaj. Celem inicjatywy jest przygotowanie prezentów dla dzieciaków.
W nadchodzące święta fundacja 2xkochaj chce obdarować prezentami swoich podopiecznych - dzieciaków
z najbiedniejszych dzielnic naszego miasta.
Zachęcamy do wsparcia tej wspaniałej akcji, która może wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieciaków.
W terminie od 13 listopada do 30 listopada można przynosić do szkoły: samochodziki, lalki, piłki, klocki, przybory szkolne, słodycze - wszystko to, co sprawi radość dzieciakom.

Zespół d/s Wolontariatu

Wielka zbiórka

Zapraszamy do udziału w Wielkiej Zbiórce – produktów spożywczych i art. chemicznych do Paczek Świątecznych, zarejestrowanej w Portalu Zbiórek Publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nr 2023/4708/OR
Zgłoszenie o ewentualnym udziale w zbiórce prosimy przesłać na adres:

Akcja wolontaryjna „Podaj mydło”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Podaj mydło” organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Pomoc polega na zbiórce mydła w kostce dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce.

Zainteresowanych pomocą prosimy o zostawianie mydeł w pudełku przy wejściu do szkoły do 28 października.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce :)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się do zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Przy współpracy szkolnego koła wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszy, każdy uczeń naszej szkoły miał możliwość wesprzeć zbiórkę Jurka Owsiaka.
Mali wolontariusze wręczyli czerwone serduszka wszystkim uczniom, którzy wrzucili symboliczną kwotę do naszej puszki.
Tegoroczny, jubileuszowy 30. finał WOŚP-u odbędzie się 30 stycznia pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Jego celem będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Szlachetna Paczka

Okres przedświąteczny to czas dzielenia się z innymi. Nasz Zespół ponownie przystąpi do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

W tym roku pomoc skierowana będzie do pani Barbary, która samotnie wychowuje 4-letniego synka Ignasia. Wskutek pandemii i redukcji etatów pani Barbara niedawno straciła pracę. Obecny przychód tej rodziny wynosi 1039 zł miesięcznie. Po odliczeniu opłat, na jednego członka rodziny przypada kwota 302 zł na miesiąc. Mimo trudnej sytuacji pani Barbara nie poddaje się – szuka pracy.

Kobieta robi co może, by w obecnej sytuacji choć trochę pokolorować świat syna. Ignacy to mały chłopiec, w którym drzemie wielki indywidualista. Niejednego zaskoczy upodobaniem do książek już w tak młodym wieku. Konsekwentnie manifestuje także swą miłość do dinozaurów oraz bajki Psi Patrol, najchętniej otacza się przedmiotami z takimi bohaterami.

Potrzeby rodziny

1. Żywność trwała: herbata, ryż, makaron, cukier, kawa, mąka, kasza, olej, słodycze dla Ignacego - bardzo lubi chrupki kukurydziane i żelki.

2. Środki czystości: szczoteczka do zębów, mydło, żel myjący, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, pasta do zębów, proszek do prania płyn do mycia naczyń.

3. Obuwie:

• pani Barbara: kozaki/buty zimowe sportowe (najlepiej ciemne, np. czarne), rozmiar 39,
  • Ignacy: buty zimowe, rozmiar 28 (chłopiec marzy o butach z motywem bajki Psi Patrol)

4. Materiały szkolne: piórnik, kolorowanki.

5. Szczególne upominki: pani Barbara marzy o zestawie do wykonywania manicure hybrydowego, a Ignacy o zabawce Kosmo Rocky (z Psiego Patrolu).

Potrzebne materiały dla rodziny będą zbierane w koszu przy wejściu do szkoły i przedszkola do 9 grudnia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za włączenie się do akcji charytatywnej "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

#TUSZDOPAKI I DOKARMIA ZWIERZAKI.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Nasza szkoła, kolejny rok bierze udział w akcji
#TUSZDOPAKI I DOKARMIA ZWIERZAKI.
Ponownie prosimy społeczność szkolną o przystąpienie do akcji.