Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

Jesteś tutaj:
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

13 lutego szkolna reprezentacja dziewcząt w składzie: Paulina, Ola, Zuzia, Julita, Karolina, Sara, Helena, Maja, Ewa wywalczyła awans do Finałów Miejskich, zwyciężając z drużyną z Krasów - SP 17. Gratulacje dla zawodniczek!

''Marzec miesiącem dam'' - spotkanie z dietetykiem

W środę gościliśmy w naszej szkole Panią dietetyk Katarzynę Wąsowską. Było to już ostatnie wydarzenie z cyklu serii cyklicznych spotkań ''Marzec miesiącem dam''. Celem wizyty Pani Katarzyny, było poznanie zawodu dietetyka oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Ciekawa prelekcja Pani dietetyk połączona była z prezentacją talerza zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda dobrze skomponowany posiłek.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za niezwykle cenne informacje.

Warsztaty LEGO Robotyki

dniach 25 i 26 marca uczniowie klas 1-3 oraz 4a wzięli udział w ciekawych warsztatach LEGO Robotyki.

To była prawdziwa uczta dla młodych konstruktorów!

Uczestnicy zbudowali niesamowite maszyny z klocków LEGO, a następnie programowali je. Dzieci uczyły się podstaw programowania, aby sterować ruchem swoich robotów.

W duchu zbliżających się świąt Wielkanocnych, zbudowali maszynę do tworzenia pisanek oraz uroczo jeżdżącego zajączka wielkanocnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

Dzień Szalonych Fryzur w klasach 1-3

W ubiegłym tygodniu w klasach 1-3 odbył się niezwykły dzień – Dzień Szalonych Fryzur! Najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły ze zwariowanymi fryzurami.
To był dzień pełen uśmiechów, kreatywności i radości.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki. Uczniowie z radością wzięli udział w wydarzeniu. Każdy mógł wykazać się kreatywnością i wsparciem dla osób z zespołem Downa, nosząc najbardziej kolorowe i nietypowe skarpety. To piękny gest solidarności i empatii, który pokazuje, że nasza społeczność jest otwarta na innych.

Prelekcja zdrowotna w klasach siódmych.

W dniu dzisiejszym uczennice klas siódmych miały okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej prelekcji na temat wirusa HPV. Pani położna szczegółowo omówiła profilaktykę zdrowotną. Przybliżyła temat raka szyjki macicy oraz menstruacji. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze spotkanie.

Plastycznie w klasie 6a

Wielkanoc na dobre zagościła w plastyce w klasie 6a. Uczniowie długo tworzyli swoje prace, zwłaszcza PanowieZadanie było trudne -należało wykonać warkoczy kilka, które stanowiły bazę do Naszych prac. Uczniowie nie pododawali się i zaplatali warkoczy wiele. Warto było czekać, by móc podziwiać tak piękne prace.

Podsumowanie akcji "Ptasie Stołówki"

W poniedziałkowy poranek przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu V edycji „Ptasich stołówek”. Na leśnej polanie „Hamerla” spotkaliśmy się z ornitologiem, entomologiem oraz pszczelarzem, którzy opowiedzieli nam ciekawostki o życiu leśnych ptaków i owadów. Nasza szkoła jako jedna z najbardziej aktywnych placówek otrzymała karmnik i dyplom uznania.

Dzień Liczby Pi

Dziś w naszej szkole wielkie poruszenie od rana poszukiwaliśmy zaginionej liczby Pi. Ktokolwiek ją odnalazł miał rozwiązać krótkie zadanie i zwrócić liczbę nauczycielowi matematyki. Wszyscy aktywnie poszukiwali liczby Pi. Dzięki naszym uczniom misja została zakończona sukcesem.

Dzień Kobiet w klasie 3a

Dzień Kobiet w klasie 3a obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Wybraliśmy się do kina, chłopcy zaprosili swoje koleżanki na seans filmowy. Przygotowali również małe niespodzianki wykonane własnoręcznie oraz słodki poczęstunek.